Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022
spot_img

Skandali e largoi nga politika, ish-kancelari i Austrisë firmos kontratën e re të punës, ja sa do të paguhet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz, do të nisë një punë të re pas largimit nga politika. Mediat bëjnë me dije se ai ka nënshkruar një kontratë pune me një firmë investimi në Silicon Valley.

Kurz do të transferohet së bahsku me familjen e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku do të nisë një jetë të re larg politikës. Rroga e tij do të jetë rreth 5 mijë euro.

36 vjeçari u largua nga politika pak javë pasi prokurorët austriakë bastisën zyrën e tij, pasi ai akuzohej për korrupsion. Vetë Kurz deklaroi pas dorëheqjes se do e linte politikën për t’iu përkushtuar më shumë familjes dhe djalit të tij të sapolindur.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img