Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

SKANDALI/ Air Albania pret 40 bileta më shumë se kapaciteti i avionit, emigrantët shqiptarë prej orësh të bllokuar në Bolonja (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

11ccc9d12a013400c0851302e8a6ba3a

Dhjetëra emigrantë shqiptarë janë bllokuar prej më shumë se dy orësh në aeroportin e Bolonjës, në pritje për të ardhur në Shqipëri.

Newsbomb.al mëson se emigrantët shqiptarë kanë prerë bileta me kompaninë Air Albania dhe në momentin kur kanë shkuar në aeroport nuk janë lejuar të fluturojnë sepse komopania shqiptare kishte prerë 40 bileta më shumë se kapaciteti i avionit.

Edhe pse ka disa orë që shqiptarë protestojnë në aeroportin e Bolonjës, asnjë nga autoritetet shqiptare nuk ka reaguar, dhe as vetë kompania Air Albania që është përgjegjëse për fluturimin e tyre drejt Rinasit.

VIDEO: Shqiptarët e bllokuar në aeroportin e Bolonjës

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img