Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

SKANDAL/ U tha se do punohej gjithë natën, pala greke mbyll doganën në Kakavijë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2f53208441b5fa1c100383ec72376855

Prej 3 ditësh shqiptarët po “torturohen” në radhë për të kaluar në territorin grek, me makinat që kanë krijuar radhët kilometrike në Kakavijë.

Edhe kur dukej se gjithçka do të lehtësohej, pasi nga pala greke ishte thënë se puna do të vazhdonte gjithë natën, pas ndërhyrjes së shtetit shqiptar, grekët nuk e kanë mbajtur fjalën e tyre, duke mbyllur sportelet.

Qytetarëve që janë në radhë u është thënë se natën nuk do të punohet, por puna do të rifillojë nesër në orën 07:00 të mëngjesit.

Një skandal i vërtetë dhe një veprim i shëmtuar nga ana e palës greke, që lë në pritje edhe për shumë orë të tjera mijëra shqiptarë, mes të cilëve ka edhe fëmijë apo të sëmurë.

Me sa duket thirrjet e politikanëve shqiptarë nuk janë marrë parasysh nga Greqia, që edhe njëherë tjetër vendos të jetë moskokëçarëse ndaj pritjeve të gjata të shqiptarëve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img