Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
5.7kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
8 °
Sht
8 °
Die
8 °
Hën
8 °
E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

SKANDAL/ Rrezikoi të mbytej në brigjet e jugut, VITTORIO SGARBI shkon në BYLIS dhe thotë: Është qytetërim grek

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c6c62a5991af176b7094ab5d328abd2b

Personaliteti i madh italian Vittorio Sgarbi ka ardhur në Shqipëri për të zhvilluar një tur promovues, mirëpo ajo që ka shkruar në rrjetin social instagram, nuk është aspak promovuese.

Sgarbi ka shkuar në Bylis për të cilin thotë se është ajo çfarë ka mbetur nga qytetërimi grek.

Për këtë ka reaguar edhe Forumi i Mbrojtjes së Trashëgimisë Kulturore përmes arkeologut Neritan Ceka i cili shpërthen në nota revolte edhe ndaj ministres së Kulturës Elva Margariti që e ka shoqëruar gjatë këtyre ditëve Sgarbin në vizitat e tij në Shqipëri.

“KUSH DO IA KETË THENË ZGARBIT QË BYLIS ËSHTË GREK ?

Nuk mjaftoi që bënë grek Butrinti, tani edhe Bylisi na doli qytet grek. Bilmezat e Ministrisë së Kulturës nuk i thanë se ishte në mes të mallakastrioteve dhe po i falej lebërve. Këta pasardhës të grekëve janë? I nderuar Zgarbi, falju edhe një herë zotit të Bylisit të na shpëtojë nga injoranca e Ministrise së Kulturës. Amen”, shkruan Neritan Ceka.

Kujtojmë se ditën e shtunë, Sgarbi rrezikoi të mbytej në Palasë por ishte e bija e ndihmuar edhe nga një roje bregdetare që e ndihmuan duke i shpëtuar jetën.

ph.jpg

102725196_2965045326945341_4697991072152142882_n.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img