Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
35 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

SKANDAL/ Putin i blen të dashurës dy vila të reja luksoze në Turqi, Erdogan e siguron me rojet e tij

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Teksa shtëpitë e mijëra ukrainasve shkatërrohen çdo ditë, presidenti rus Vladimir Putin shton pronat në emërin e së dashurës së tij, Alina Kabaeva.

Sipas mediave të huaja referuar deklaratave të bëra nga opozita ruse, mësohet se Putin i ka blerë dy shtëpi të reja të dashurës së tij Alinës në Turqi, në një vend anëtar të NATO-s.

albsig

spring

Medalistja e artë olimpike, tani zotëron një shtëpi pushimesh në Turqinë jugore dhe një shtëpi në Stamboll.

Pronat janë blerë në Turqi nëpërmjet një ndërmjetësi dhe ndihmësi të ngushtë të presidentit të vendit Rexhep Tajip Erdogan, pretendoi biznesmeni izraelit me origjinë ruse Leonid Nevzlin.

Nevzlin, i cili është një ish-bashkëpronar i gjigantit të naftës Yukos dhe një ndër armiqtë kryesorë të Putinit pretendon gjithashtu se Erdogan ka vendosur rojet e tij presidencialë në shtëpitë e shtrenjta

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img