Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

SKANDAL/ Puntorët e morgut i vjedhin kartat e kreditit personave që humbin jetën, dy të arrestuar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në prangat e FBI-së kanë rënë dy ish-punonjës pasi akuzohen se kanë vjedhur kartat bankare nga trupat e të vdekurve të cilët dërgoheshin në morgun e New Yorkut.

Ish-puntorët e morgut, Willie Garcon dhe Charles McFadgen janë akuzuar për mashtrim me pajisje pasi përdorën kartelat për një listë blerjesh të paautorizuara. 

albsig

50-vjeçari Garcon, ka punuar si teknik në autopsy dhe trasportonte trupat e personave që humbin jetën.

FBI-ja ka thënë se ai përdori kartat e kreditit të katër njerëzve të vdekur duke arritur afër 6,500 dollarë blerje, përfshirë një fluturim nga Newark, New Jersey për në Florida.

Ndërsa, 66-vjeçari McFadgen bëri blerje të cilat kapën vlerën 13.500 dollarë duke përdorur kartat bankare të pesë njerëzve të vdekur.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img