Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

SKANDAL/ ‘Ngjeshur’ me njëri-tjetrin, të moshuarit në rradhë te Posta Shqiptare për të marrë pensionin

spot_img

Lajme të ngjashëm

ea1c99cbfcde0c29fdc9f61e8e3d369a

Dhjetëra pensionistë presin në radhë paraditen e sotme përpara Postës Shqiptare te rruga ‘Bardhyli’ në Tiranë për të marrë pensionin.

Edhe pse numri i të prekurve nga Covid-19 dhe viktimave këto ditë ka qenë mjaft i lartë në vendin tonë, të moshuarit nuk kanë treguar kujdes me ruajtjen e distancimit social.

Siç shihet edhe në foton më poshtë të siguruar nga newsbomb.al të moshuarit janë ‘ngjeshur’ me njëri-tjetrin para sportelit dhe presin që të marrin pensionin.

Kujtojmë që në fillim të pandemisë, në muajin mars Posta Shqiptare mori vendim që të rikthente në skemë shërbimin në banesë, për mos krijuar rradhët e gjatas siç po ndodh sot, duke parandaluar kështu edhe përhapjen e koronavirusit.

Screenshot_4.png

Më shumë

spot_img