Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
77 %
1kmh
65 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
19 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Skandal, kamera te kutia e votimit, a u përgjua vota e demokratëve dhe Berishës sot?

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dita e sotme ishte shumë e rëndësishme për Partinë Demokratike, pasi në të gjithë vendin u mbajt procesi për votimin për kryetarin e ri të partisë në mandatin 2017-2021.

Sipas statistikave të PD-së rreth 50% e demokratëve votuan në të gjithë Shqipërinë, por votat do të numërohen në selinë qendrore në Tiranë.

Një fushtë shumë e debatuar dhe e kundërshtuar nga një pjesë e demokratëve, duket se edhe në ditën e votimit nuk i ka shpëtuar skandaleve. Bëhet fjalë për një detaj shumë intersant, një kamer e vendosur prapa kutisë së fshehtë të votimit. Në foto kamera duket se është në gjendje të dekonspirojë votën e demokratëve, por a e ka bërë këtë gjë ajo, apo jo, kjo mbetet për t’u verifikuar. Por nëse do të rezultonte se ka dekonspiruar votën e demokratëve, kjo gjë do të merrte përmasat e një skandali të vërtetë. /newsbomb.al

Më shumë

spot_img