Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
82 %
1.5kmh
90 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
17 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

SKANDAL/ Infermierja u injekton qytetarëve kripë të tretur në vend të vaksinës anti-Covid

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një infermiere në Gjermani u ka dhënë pacientëve kripë të tretur në vend të vaksinës kundër Covid-19.

Presidenti i zyrës së shëndetit tha  se kripa e tretur nuk ka shkaktuar ndonjë problem në shëndetin e qytetarëve pasi është një substancë e padëmshme.

 “Kripa e tretur është një substancë e padëmshme dhe nuk ka rrezik shëndetësor për ata të cilëve u injektohet”, tha Matthias Pulz.

Zyrtarët e konsideruan këtë ngjarja mjaft të rëndë dhe tronditëse dhe thanë se një ngjarje e tillë nuk do të përsëritet më.

 “Askush nuk mbetet më vetëm me vaksinën, kështu që raste si kjo nuk janë më të mundshme”, theksoi Ambrosy.

Autoritetet kanë filluar kontrollet te infermierët të cilët vaksinojnë qytetarët në mënyrë që të sigurohen qe ata të marrin vaksinën e duhur kundër Covid-19.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img