Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

SKANDAL/ Infermieret i vjedhin unazën të moshuarit në gjendje të rëndë shëndetësore, denoncon i afërmi: Na thonë që i ka rënë rrugës… (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6429fd4049fb8a4e84356d90e727cbf7

Një tjetër skandal ka ndodhur në spitalet shqiptare, pas rastit të tire Alldervishit dhe infermieres që i vodhi paratë e rrogës një personi që vdiq nga COVID-19.

Këtë herë është qytetari Eduart Goçllari ai që denoncon dy infermiere se i kanë vjedhur unazën një të afërmi të tij që ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Në videon e publikuar nga vetë ai, Goçllari shprehet se e bija e pacientit u mundua ta hiqte unazën por ishte e pamundur, ndërsa pas ii sëmuri shkoi të bënte skanerin, unaza nuk ndodhej më në gishtin e tij.

Ai thotë se infermieret justifikohen duke thënë se unaza i ka rënë rrugës, ndërsa bën apel që të sëmurëve të mos u lihen sende me vlerë kur shkojnë në spital.

“Të dashur miq, unë jam Eduart Goçllari. Personi që shikoni ëktu është gjysmë i vdekur. Ky është person i familjes time dhe mbrëmë nga ora 6 deri në 7, duke e çuar 2 infermiere për t’i bërë një skaner, i grabitin unazën. Kjo është vajza e vet, duke u munduar për t’ja hequr unazën, nuk ia hoqi dot dhe ia la. Infermieret me justifikimin që i ka rënë rrugës. Ju paralajmëroj të gjithëve, kujdes kur ikni në spitale, mos u lini sende me vlerë të sëmurëve”, shprehet qytetari në video.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img