Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
30 %
5.1kmh
0 %
Mar
1 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 25 Janar, 2022

SKANDAL/ Gjendet kokainë në banjot e parlamentit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Parlamenti anglez është përfshirë nga një skandal pasi u gjet një sali lënde kokainë.

Policia konstatoi se në 11 nga 12 tualetet e godinës së pushtetit legjislativ anglez u gjetën gjurmë kokaine.

 Kryeparlamentari Sir Lindsay Hoyle, gjatë një deklarate për mediat tha se policia do të bëjnë të pamundurën për të vënë para drejtësisë të gjithë ata persona të cilët janë të përfshirë.

Disa prej tualeteve ku u zbuluan gjurmë kokainë janë pranë zyrës së kryeministrit Boris Johnson dhe ministres së Brendshme Priti Pratel.

Deri tani nuk është publikuar asnjë emër për këtë zbulim tronditës, por burime anonime raportuan për mediat angleze se disa prej anëtarëve të parlamentit përdorin kokainë gjatë festave në shtëpi, madje njëri prej tyre konsumoi kokainë në prani të kolegëve të tij dhe gazetarëve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img