Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
69 %
0kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
-0 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

SKANDAL/ Enkelejd Alibeaj e pranon: Drita dhe Violeta që u përplasën me Kokalarin janë militante të PD-së, i përdorim për fushata dhe protesta

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka folur mbrëmjen e sotme për përplasjen që ndodhi në mëngjes në selinë e PD-së mes aktivistes Evi Kokalari dhe disa mbështetëseve të Lulzim Bashës.

Ai tregoi se dy zonjat që sulmuan Kokalarin quhen Drita dhe Violeta, ndërsa tregoi se ato janë thjesht militante të PD-së, që thirren për fushata dhe protesta dhe janë gjithmonë të gatshme.

“Të dyja ato zonjat unë i njoh, edhe Dritën, edhe Violetën. Ju tregoj edhe historitë e tyre të dhimbshme, të Dritës, ka kaq kohë militante e PD-së që s’ka marrë asgjë nga kjo parti, që vetëm sa herë e thërrasim ne në fushata, në protesta, kudo, është e para që vjen. E njëjta gjë edhe me Violetën. Një njeri që s’ka asgjë në familjen e vet, varfëria e ka mbuluar kudo. Militantët, ata që ne i përdorim nëpër fushata, u ledhatojmë supet, ndërkohë i krijojmë këtë lloj keqkuptimi të madh”, tha Alibeaj në “Open”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img