Hapësire reklamuese

Sporti

SKANDAL/ Degjeneron derbi TIRANA-PARTIZANI, gjakosje dhe përleshje midis tifozerive, policia futet në stadium (VIDEO)

Shkruar nga Newsbomb
Njëri prej tifozëve të lënduar nga përleshja midis tifogrupeve të Tiranës dhe Partizanit

Derbi i parë i këtij sezoni midis Tiranës dhe Partizanit ka nisur në mënyrën më të shëmtuar të mundshme.

Kur duhen gati një orë nga fillimi i lojës, dy tifogrupet e të kuqve dhe bardhebluve janë konfrontuar dhunshëm me njëri-tjetrin. Kaosi dhe rrëmuja është shfaqur në ‘’Selman Stërmasi’’ ku forcat e rendit e kanë patur të vështirë të neutralizonin situatën. Të dyja palët kanë përdorur mjetet rrethanore.

Nga pamjet e siguruara nga ‘’Supersport’’ shihet një tifoz i gjakosur në kokë i Partizanit.

Mësohet se forcat e rendit do të administrojnë takimin për shkak të agravimit të situatës.Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese