Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
59 %
3.1kmh
0 %
Hën
16 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

“Skafi i dëmtoi rëndë trupin”, gazetarja tregon momentet e tmerrit në Himarë: Kur e përplasi mjeti…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetarja Esmeralda Keta ishte dëshmitare e ngjarjes tragjike që u shënua dje në Himarë,ku një 7-vjeçare u përplas për vdekje nga një skaf.

Komisar Arjan Tase ishte duke drejtuar skafin, kur përplasi 7vjeçaren Joanda Avdia, e cila ishte duke u larë në det.

Ajo ka treguar se vogëlushja u dëmtua rëndë nga përplasje, teksa tha se pushuesit i tmerruan dhe ulërisnin të friksuar.’

“Ishte shumë shokuese për mënyrën si e vogla iku nga kjo jetë. Trupi u dëmtua rëndë. Skafi ishte me fuqi motorike shumë të lartë e dëmtoi shumë trupin e të miturës. Skafi kishte humbur kontrollin pasi kishte goditur fëmijën. Këputi dhe litarin e sigurisë. Drejtuesi I mjetit vuri duart në Kokë. Ishte skenë dramatike” tha ajo.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img