Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
22 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

Skadon marrëveshja, ikin drejtorët teknikë të Bashës, “fshesa” nis nga administratori i OSHEE

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas rezultatit të zgjedhjeve, sipas marrëveshjes Rama-Basha, nis edhe largimi i drejtorëve teknikë të emëruar nga kryedemokrati.

Kështu, i pari që ikën është Haki Mustafa dhe rikthehet sërish në detyrë administratori Ardian Çela. Vendimi është marrë nga Këshilli Mbikqyrës i OSHEE.

Njësoj pritet të procedohet edhe me 3 drejtorët e tjerë të emëruar nga Basha pas 18 majit kur u firmos marrëveshja me Ramën.

Kështu, pritet të largohet edhe drejtori i ALUIZNI-t Ibrahim Morina para të cilit ka qenë Artan Lame.

Një drejtor tjetër të cilit i ka skaduar afati që më 26 qershor është edhe ai i Hipotekave Arjan Bylykbashi, post të cilin e ka mbajtur Ilirjan Muho.

Edhe drejtori teknik i burgjeve Arjan Hoxha do lirojë detyrën që mori falë marrëveshjes duke zëvendësuar Miklovan Kopanin.

Më shumë

spot_img