Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Skadojnë 1.4 milion karta identiteti, deputeti: Qeveria po shpërndan kupona falas

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f5507c60c6a1b7c64a15f974fd7392f8

Ashtu siç është bërë me dije rreth 1.4 milion karta identiteti skadojnë këtë vit në Shqipëri.

 

Lidhur me këtë ngre shqetësimin edhe deputeti i PD, Ervin Salianji.

Demokrati shprehet se qeveria po iu shpërndan që sot kupona Organizatave të PS për të blerë votuesit nëpërmjet kuponave falas.

“1.4 milion karta identiteti iu skadon afati deri në datën e zhvlimit të zgjedhjeve lokale. 1.4 milion mundesi që Rama ti blejë duke iu paguar kuponin, duke i bërë presion apo duke mos pajisur me kartë votuesit opozitarë! Qeveria po iu shpërndan që sot kupona Organizatave të PS për të blerë votuesit nëpërmjet kuponave falas!

Për këtë arsye Ministria e Brendshme nuk bën asnjë njoftim, asnje përpjekje paraprake për ta parandaluar dhe zgjidhur çështjen!”, përfundon Salianji në mediat sociale.

Më shumë

spot_img
spot_img