Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

“S’ka si ti o Shqipëria ime”, Edi Rama publikon VIDEON e shkollës së re “Vaçe Zela”: Do të presë 1500 fëmijë, po merr formë dita ditës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Rama e nis ditën me një video të shkollës së re “Vaçe Zela”, e cila do të hapet së shpejti në Tiranë. Ai thotë se shkolla po merr fomë dita ditës.

Sipas Ramës, 1500 fëmijë do të mësojnë në këtë shkollë, e cila është ndërtuar e gjitha nga e para, me të gjitha standartet. Me një video që tregon ambientet e shkollës së re, dhe shoqëruar me këngën e të madhes Vaçe Zela “Rrjedh në këngë e ligjërime”, kryeministri shkruan:

“Mirëmëngjes, dhe me shkollën e re “Vaçe Zela” në kryeqytet, një tjetër shembëlltyrë e bindjes se Shqipëria është e ardhmja jonë, e cila po merr formë ditë pas dite, për të pritur 1500 fëmijë, ju uroj një ditë të mbarë.”

Më shumë

spot_img
spot_img