Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
1.5kmh
40 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

“S’ka orë kur artileria e armikut të qetësohet”, forcat ruse bombardojnë qytetin e Lysychansk

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zyrtarët ukrainas kanë njoftuar se forcat ruse vazhdojnë të bombardojnë qytetin e Lysychansk dhe vendbanimet në jug e perëndim të qytetit, ndërsa përpiqen të ndërpresinnjë autostradë kryesore.

Serhiy Hayday, kreu i administratës ushtarake rajonale të Luhansk, tha  sot se Lysychansk po sulmohej nga jugu dhe ishte dëmtuar rëndë.

albsig

Fshatrat në zonën përreth po bombardoheshin gjithashtu. Tre vendbanime në perëndim dhe jugperëndim të qytetit, afër autostradës për në Bakhmut, ishin nën zjarr.

“Rusët nuk ndalojnë së shkatërruari objektet banesore, industriale dhe administrative. Nuk ka orë kur artileria e armikut të qetësohet.Ata po përpiqen të bllokojnë qytetin nga jugu. Ne po mbrojmë Lysychansk”, tha Hayday.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img