Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
E martë, 27 Korrik, 2021

S’ka normalizim nga Covid, Indonezia regjistron 56,757 raste të reja dhe mbi 900 vdekje

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Situata nga pandemia e koronavirusit duket se po rinis të përkeqësohet në disa shtete.

Gjatë 24 orëve të fundit, Indonezia ka regjistruar rritjen më të madhe të rasteve të reja me Covid-19, plot 56,757 të tilla, duke e çuar numrin total në mbi 2.7 milion.

Gjithashtu task forca për Covid, tha janë regjistruar edhe 982 vdekje të reja, duke e çuar totalin në mbi 70,000.

Në kryeqytetin e Japonisë, Tokio janë regjistruar mbi 1 mijë raste të reja.

Më shumë

spot_img
spot_img