Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
28 %
3.6kmh
0 %
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
E diel, 23 Janar, 2022

Situatë katastrofike në Kakavijë, pas vdekjes së 10-vjeçarit, e ëma bie pa ndienja, qytetarët ‘palosen’ përtokë nga lodhja dhe vapa e madhe

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një situatë katastrofike është krijuar në pikën kufitare të Kakavijës ku vijojnë radhët kilometrike.

Një fëmijë 10 vjeç, me inicialet S.D është përplasur për vdekje nga një ambulancë e cila po ecte me shpejtësi pasi kishte marrë një grua që ishte ndjerë keq. Pas lajmit, e ëma e shokuar ka humbur ndjenjat teksa një efektiv i është afruar ta ndihmojë.

Ndërkaq, dhjetëra qytetarë ia kanë marrë me këmbë duke bërë 6-7 kilometra rrugë. Si pasojë e vapës së madhe disave u ka rënë të fikët dhe kanë përfunduar të shtrirë përtokë në pritje të ndihmës mjekësore.

Pala shqiptare po punon me 8 sportele, pala greke me 3 sportele dhe duket se s’ka ndërmend të lehtësojë procedurat pavarësisht situatës së krijuar.

LEXO EDHE: Shqiptarët 4 ditë në radhë torturuese, reagon për herë të parë Rama për atë që po ndodh në Kakavijë

Screenshot_3.jpgScreenshot_4.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img