Tirana
clear sky
-2.5 ° C
-2.5 °
-2.5 °
50 %
2.6kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Situatë jo e mirë në Maqedoninë e Veriut, 5 viktima dhe qindra të infektuar 24 orët e fundit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjendja nuk paraqitet e mirë në Mqedoninë e Veriut përsa i përket të prekurve me shifrave të Covid-19.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 5 viktima, duke e çuar në 406 numrin total të jetëve të humbura. Nga 1612 teste të realizuara, 164 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Sipas qyteteve në Shkup janë regjistruar 59 raste të reja, Kumanovë-12, Dibër-18, Shtip-17, Prilep-1, Tetovë-6, Strugë-6, Manastir-1, Kavadar-2, Gostivar-9, Probishtip-2, Demir Hisar-1, Shën Nikollë-23, Kërçova-6, Resnje-1.

Instituti i Shëndetit Publik brenda 24 orëve të fundit ka regjistruar 74 pacientë të shëruar.

Sipas statistikave të fundit në Maqedoni që nga fillimi i pandemisë janë diagnostifikuar 8786 persona me koronavirus, prej të cilëve 4676 janë shëruar, kurse fatkeqësisht betejën me koronavirusin e ri e kanë humbur 406 pacientë. Për momentin në vendin tonë ka 3704 raste aktive me Covid-19.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img