Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Situatë e rëndë në Gumenicë të Vlorës, digjen 2 stane dhe hapësirë toke

spot_img

Lajme të ngjashëm

Aktualisht në Gumenicë të Vlorës janë aktive 12 vatra zjarri. Një situatë tepër serioze, ndërkohë që dy helikopterë vijojnë punën për fikjen e flakëve.

Deri tani raportohet se janë djegur 2 stane në këtë fshat dhe hapësirë e madhe toke. Operacioni do të vijojë edhe më, pasi situata nuk është vënë ende nën kontroll.

Screenshot 23 2

Vatrat e zjarrit filluan të aktivizoheshin që poshtë, në Gumenicën e poshtme, një faqe e tërë mali po digjet. Në zonën e Vlorës situata është më kritike në Karaburun ku dhe atje po punohet për neutralizimin e vatrave të zjarrit.

Si flakët dhe tymi i madh është një rrezik për banorët e zonave të cilat janë përfshirë nga flakët e mëdha, shumica të vëna nga dora e njeriut, sipas autoriteteve.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img