Situatë e rëndë në Greqi nga Covid-19, shënohen 100 vdekje dhe 1882 raste të reja në 24 orët e fundit

Publikuar tek: rajon, më 20:59 03-12-2020 Situatë e rëndë në Greqi nga Covid-19, shënohen 100 vdekje dhe 1882 raste të reja në 24 orët e fundit Foto Ilustruese

Vijon situata e rënduar në Greqi për shkak të shpërthimit të Covid-19.  

Sipas autoriteteve shëndetësore në shtetin fqinj raportojnë për numra të lartë edhe në 24 orët e fundit.

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik njoftoi 1.882 raste të reja, një numër më i ulët nga një ditë më parë.

Ndërkohë, 622 pacientë gjenden të intubuar, teksa raportohet për 100 vdekje të reja, duke pësuar rritje nga një ditë më parë.

Dje u shënuan 89 viktima, për një total prej 2806 të vdekur që nga nisja e pandemisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dritan Abazoviç mban fjalimin e fuqishëm në Kuvend: Nuk jam serb, as malazez, por pjesëtar i komunitetit më të shtypur në Mal të Zi
»
Article Logic
Execution time: 0.013661861419678
array(1) { ["section"]=> string(107) "situate-e-rende-ne-greqi-nga-covid-19-shenohen-100-vdekje-dhe-1882-raste-te-reja-ne-24-oret-e-fundit-230089" }