Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1.5kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
8 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Situatë alarmante në Maqedoninë e Veriut, 9 të vdekur dhe 176 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

cdfa627c76faff81d8da311879641dbb

Vazhdon rritje e shifrave të personave të infektuar në Maqedoninë e Veriut.

Në 24 orët e fundit në shtetin fqinj janë konfirmuar 9 viktima dhe 176 raste të reja me COVID-19.

Që nga fillimi i pandemisë numri i viktimave ka shkuar në 286, ndërsa ka patur edhe 6082 persona të infektuar.

Pjesa më e madhe e të infektuarve janë në Shkup, ndërsa një numër i madh i personave të prekur janë edhe në Tetovë, Strugë dhe Ohër.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img