Situatë alarmante në Maqedoninë e Veriut, 13 viktima dhe 173 raste me Covid-19 gjatë 24 orëve

Publikuar tek: rajon, më 15:52 02-07-2020 Situatë alarmante në Maqedoninë e Veriut, 13 viktima dhe 173 raste me Covid-19 gjatë 24 orëve Ilustruese

Numri i viktimave dhe i të infektuarve është rritur sërish në Maqedoninë e Veriut.

Gjatë 24 orëve kanë humbur jetën 13 persona nga koronavirusi, duke e çuar këshu numrin e viktimave në 319.

Sakaq janë bërë 1 653 testimeve gjatë ditës së fundit, prej të cilëve kanë rezultuar pozitiv 173 persona.

Kujtojmë që deri më tani në Maqedoninë e Veriut 319 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa 6 225 janë të infektuar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010260105133057
array(1) { ["section"]=> string(99) "situate-alarmante-ne-maqedonine-e-veriut-13-viktima-dhe-173-raste-me-covid-19-gjate-24-oreve-212590" }