Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
60 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
27 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
25 °
E hënë, 16 Maj, 2022
spot_img

Situatë alarmante në Kosovë, policia shoqëron Shpend Ahmetin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

“Në protestën e së shtunës, Qeverisë së Kosovës iu dha ultimatum 48 orë që ta shkarkojë ministrin Jabllanoviq dhe ta sjellë në Kuvend Ligjin që e shndërron Trepçën në ndërmarrje të veçantë publike, dhe nëse nuk ndodh kjo, ftojmë të gjithë protestuesit që të dalin përsëri të martën, më 27 janar në ora 12:00.”, ka ftuar qytetarët në protestë Vetvendosja.

Nisur nga incidentet e ndodhura gjatë protestës të së shtunës, ku disa persona gjuajtën me gurë drejt godinës së qeverisë, Policia e Kosovës mori marrë masa duke e vendosur një barrikadë para godinës.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img