Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
5.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
13 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Situatë ALARMANTE në Kosovë, mbi 2500 raste të reja dhe 14 viktima

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar 14 viktima nga Covid-19 dhe 2541 raste të reja.

Sipas njoftimit të bërë nga Ministria e Shëndetësisë 604 qytetarë kanë arritur të mposhtin virusin, duke çuar kështu numrin e përgjithshëm të së shëruarëve në 108.603.

Njoftimi i MSH’së:

#Bashkëiadalim 25 Gusht 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 18.326 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 747.898 doza të vaksinës.

Deri më sot 250.626 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 12.618 testime, 2.541 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 14 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 604 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 108.603.

Në total numri i rasteve aktive është 23.845.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img