Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Situata shqetësuese në Maqedoninë e Veriut, katër viktima me Covid-19 dhe me qindra raste të reja gjatë 24 orëve të fundit

spot_img

Lajme të ngjashëm

b58545a4c2192f08ae34afd4c6553d36

Katër persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit.

Autoritetet maqedonase bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë testura 1990 persona dhe 315 prej tyre kanë rezultuar pozitivë.

Prej tyre në Shkup-182, Kumanovë-12, Dibër-3, Shtip-13, Prilep-5, Tetovë-8, Veles-7, Manastir-6, Ohër-1, Kavadar-4, Gostivar-11, Gjevgjeli-12, Strumica-12, Kriva Pallanka-3, Radovish-5, Koçan-18, Valandovë-3, Dellçevë-2, Shën Nikollë-4, Kërçovë-4, Resnjë-1, Negotinë-1.

Deri më tani në Maqedoninë e Veriut 772 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 19.4123.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img