Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
46 %
6.2kmh
0 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Situata shqetësuese në Kosovë: 8 viktima dhe 136 raste të reja me Covid gjatë 24 orëve të fundit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

27adf84289f8f6b20a9a0dfd37b299b5

Situata vijon të jetë e rënduar në Kosovë nga pandemia e koronavirusit.

Bëhet me dije se gjatë 24 orëve të fundit 8 persona e kanë humbur jetën nga koronavirusi, duke e çuar kështu numrin e viktimave në 488.

Nga 471 persona të testuar si të dyshuar me Covid, kanë rezultuar pozitivë 136 prej tryre.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 51 raste, komuna Podujevë 10 raste, komuna Fushë Kosovë 9 raste, komuna Ferizaj 7 raste, komuna Gjilan 7 raste, komuna Mitrovicë 7 raste, komuna Vushtrri 6 raste, komuna Pejë 5 raste, komuna Skenderaj 5 raste, komuna Drenas 4 raste, komuna Malishevë 4 raste, komuna Gjakovë 3 raste, komuna Klinë 3 raste, komuna Kamenicë 2 raste, komuna Kaçanik 2 raste, komuna Lipjan 2 raste, komuna Prizren 2 raste, komuna Obiliq 2 raste dhe me nga një rast komunat Istog, Junik, Shtime, Suharekë dhe Viti.

Kujtojmë që deri më tani në Kosovë 488 persona e kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 12.683.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img