Hapësire reklamuese

Bota

“Situata po ndryshon”, Joe Biden: Pandemia e Covid-19 drejt fundit në SHBA

Shkruar nga Newsbomb
“Situata po ndryshon”, Joe Biden: Pandemia e Covid-19 drejt fundit

Presidenti Joe Biden e ka shpallur fundin e pandemisë në SHBA, edhe pse numri i amerikanëve që kanë vdekur nga Covid vazhdon të rritet.

Biden tha se nuk ka asnjë problem dhe se situata po përmirësohet me shpejtësi. Statistikat tregojnë se mbi 400 amerikanë mesatarisht vdesin nga virusi çdo ditë.

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) tha javën e kaluar se fundi i pandemisë është "në horizont".

Në një intervistë me programin CBS “60 Minutes” Biden tha se SHBA po bëjnë ende "shumë punë" për të kontrolluar virusin.

“Nëse vini re, askush nuk mban maska. Të gjithë duket se janë në formë mjaft të mirë... Mendoj se situata po ndryshon” tha Biden ndër të tjera.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese