Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Situata pas tërmeteve, Basha publikon propozimin me 3 pika: Qeveria të anulojë 150 milionë dollarë për oligarkët!

spot_img

Lajme të ngjashëm

4dfcce13ebf6c70e1bbc1162a9153cb3

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka bërë me dije se ka publikuar 3 pika që sipas tij do të shërbejnë për daljen nga situata e emergjencës pas tërmetit të 26 nëntorit.

Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, Basha ka theksuar se një nga pikat thelbësore për menaxhimin e situatës, është edhe anulimi  i 150 milionë eurove PPP, të cilat qeveria do tia japë oligarkëve.

Sipas kreut të PD, këto fonde duhet t’i jepen familjeve të prekura nga tërmeti.

Postimi i plotë i Lulzim Bashës:

Përgjatë këtyre ditëve të vështira, qëndrimet tona kanë qenë konstante. Ne mbështesim çdo përpjekje për të ndihmuar njerëzit e goditur, dhe ne kemi vullnetin për të ndarë idetë dhe planet tona me këdo që ka dëshirë të dëgjojë.

I bëj thirrje atyre që po e përdorin këtë kohë dhimbjesh dhe vuajtjesh për axhendën e tyre politike, ta fokusojnë energjinë dhe vëmendjen tek ata që kanë më shumë nevojë se kurrë për ndihmë!

Për këdo që ka vullnetin të dëgjojë, ky është propozimi ynë në këtë fazë të emergjencës:

germadhat.jpg

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img