Tirana
overcast clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
23 %
3.6kmh
90 %
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Situata nga Covid-19, SHBA miraton paketën e ndihmës me 1.9 trilionë dollarë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f5a3c0dccfd86095f243a6b82660c92a

Plani i ndihmës së Presidentit Joe Biden me vlerë 1.9 trilion dollarë për të ndihmuar amerikanët gjatë pandemisë Covid është aprovuar në Dhomën e Përfaqësuesve.

Projektligji tani duhet të shkojë në Senatin ku demokratët dhe republikanët kanë numër të njëjtë të ligjvënësve, dhe do të votohet nëse do të miratohet.

Një element kyç të këtij legjislacioni është kundërshtuar që ka të bëjë me dyfishimin e pagës minimale në 15 dollarë në orë.

Plani i Biden prej 1.9 trilionë dollarësh synon të rrisë vaksinimet, testimet dhe stabilizojë ekonominë.

Votimi i këtij projektligji vjen në javën e njëjtë kur SHBA-ja kaloi shifrën prej 500.000 viktimave nga koronavirusi.

Për këtë projektligj pritet të votohet në Senat javën e ardhshme.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img