Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
3.6kmh
75 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Situata nga Covid-19, Maqedonia e Veriut shtyn hapjen e shkollave

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4b05dd2816a6f8bb1e1aa6a963fe15f0

Situata nga pandemia Covid-19 vijon të jetë e rënduar dhe për këtë arsye qeveria maqedonase ka vendosur shtyrjen e nisjes së vitit të ri shkollor.

Viti i ri shkollor ishte planifikuar të fillonte më 1 shtator ndërsa tani është shtyer për me 1 tetor.

Lajmin e ka bërë me dije i emëruari për kryeministër, Zoran Zaev.

“Viti shkollor nuk do të fillojë më 1 shtator. Për shkak të përgatitjes së protokolleve shëndetësore, mësimi duhet të nisë më 1 tetor. Vendimi do të merret në seancën e parë të qeverisë, në të cilën do të miratohen edhe ndryshimet ligjore për mbarëvajtjen e procesit mësimor”, tha Zaev.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img