Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
66 %
1.5kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
21 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

“Situata në vend më dëshpëruese se vitet ’90”, Meta: Shqiptarët duhet të marrin në dorë fatet e tyre

spot_img

Lajme të ngjashëm

c543aada2617d1fe9cd41a55b972533c

Presidenti Ilir Meta jep alarmin për situatën në vend që sipas tij është më dëshpëruese se në vitet ’90.

Presidenti Meta ka reaguar pas një shkrimi të prestigjiozes “Le Monde” rreth ritmeve shqetësuese të shpopullimit të Shqipërisë.

Meta thekson se rruga që duhet ndjekur është që shqiptarët të marrin në dorë fatet e tyre.

Mesazhi i Metës:

Ritmet shqetësuese të shpopullimit të Shqipërisë edhe sipas prestigjozes “Le Monde” tregojnë se situata në vend është më dëshpëruese se në vitet ’90.

Adresimi i menjëhershëm i këtij fenomeni është emergjencë kombëtare, dhe çdo neglizhencë e mëtejshme do të kishte pasoja katastrofike.

Koha për të rikthyer shpresën tek shqiptarët është tani!

Rruga që duhet ndjekur është e qartë: Shqiptarët duhet të marrin në dorë fatet e tyre!

Çdo pritshmëri tjetër është NAIVITET, ILUZION dhe TRADHTI!

Më shumë

spot_img