Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
28 %
3.6kmh
0 %
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
E diel, 23 Janar, 2022

Situata në PD, KE: Nuk ndërhyjmë në punët e brendshme të partive, qeveria dhe opozita të vijojnë me reformat!

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zëdhënësja e Komisionit Europian Ana Pisonero ka komentuar situatën dhe përçarjet në Partinë Demokratike.Pisonero shprehet se KE nuk përfshihet në çështjet e brendshme të partive politike.

Ajo shtoi se kërkuar që qeveria dhe opozita të vazhdojnë me reformat, gjë e cila sipas saj është është pikë kyçe për integrimin e Shqipërisë në BE.

“Ne do të vijojmë të kërkojmë nga qeveria dhe opozita që të sigurojnë e vazhdojnë ta kenë fokusin tek reformat ku përfshihet, strukturim i mëtejshëm në luftën e vazhdueshme kundër korrupsionit si dhe për shtimin e kohës së veprimit përmes ndryshimit kushtetues të organeve të vettingut. Këto janë të një rëndësie kyçe për rrugën e integrimit evropian”, deklaroi ajo.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img