Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
24 %
4.1kmh
0 %
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Situata mes Ukrainës dhe Rusisë, mblidhet nesër në Bruksel Këshilli Europian

spot_img

Lajme të ngjashëm

Anëtarët e Këshillit Europian do të mblidhen nesër në Bruksel për të diskutuar për situatën mes Ukrainës dhe Rusisë.

Lajmi është bërë me dije nga zëdhënësi i KiE, Barend Leyts. Mësohet se takimi do të nisë në orën 12:30 dhe do të zgjasë rreth një orë.

“Përpara takimit të nesërm të Këshillit të Europës, do të ketë një takim jozyrtar një orësh të anëtarëve të KiE në orën 12:30 (lokal) mbi gjendjen e zhvillimeve më të fundit në lidhje me Rusinë/Ukrainën,” tha zëdhënësi i Këshillit në një deklaratë.

Më shumë


spot_img

spot_img