Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
0.5kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
16 °
Enj
20 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Situata mes Kosovës dhe Serbisë, Presidenti i Këshillit Europian: Të largohen Njësitë Speciale dhe barrikadat, mos e eskaloni situatën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Këshilliit Europain, Charles Michel ka kërkuar që të qetësohen dhe të shmanget tensionet mes Serbisë dhe Kosovës.

Me anë të një postimi në “tëitter” ai shkruan se po ndjek  me shqetësim zhvillimet, teksa bën thirrje që të tërhiqen Forcave Speciale dhe barrikadave dhe të vazhdojnë negociatat sipas propozimeve të Emisarit të Lartë të BE-së, Miroslav Lajçak

“Në kontakt të ngushtë me Josep Borrell. Koha që Serbia dhe Kosova, Aleksandar Vuçiç dhe Albin Kurti, të tërhiqen dhe të mos e eskalojnë situatën, ta bëjnë tërheqjen e Forcave Speciale dhe barrikadave dhe të vazhdojnë negociatat sipas propozimeve të Emisarit të Lartë të BE-së, Miroslav Lajçak”, ka deklaruar ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img