Tirana
few clouds
10.3 ° C
10.3 °
10.3 °
66 %
2kmh
20 %
Enj
19 °
Pre
20 °
Sht
17 °
Die
21 °
Hën
22 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

Situata kaotike nga Covid, India bën “spital” trenat për t’i trajtuar pacientët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Situata është kaotike në spitalet e Indisë, pasi janë të tejmbushura me pacinetët e prekur nga Covid-19.

Mediat e huaja bëjnë me dije se autoritet e Indisë kanë marrë vendimin që t’i kthejnë trenat në spitale. Siç shihet edhe në fotot e mëposhtmë treni do të pajiset me shtretër dhe oksigjen ku do të trajtohen pacientët.

India është një ndër vendet më të goditura nga pandemia. Deri më tani 201,187 persona kanë humbur jetën nga Covid-19, ndërsa numri i të infektuarve ka shkuar në 17,997,267.

India është vendi i dytë pas SHBA më i prekur nga pandemia.

7611da93 a2d4 40c2 bb8f 16988e2fae73
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img