Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
94 %
0.5kmh
75 %
Mar
22 °
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
22 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Situata kaotike nga Covid, burri detyrohet të çojë në krahë trupin e bashkëshortes në varreza (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Covid-19 gjatë ditë të fundit ka goditur rëndë Indinë dhe ka futur të gjithë vendin në një gjendje të jashtëzakonshme. Qindra mijëra qytetarë po raportohen çdo ditë të infektuar me Covid-19 dhe një numër i konsiderueshëm pacientësh nuk po munden të fitojnë betejën e infektimit me koronavirus.

Përveç oksigjenit që mungon nëpër spitale, shtretërve dhe medikamenteve të nevojshme, India po përballet dhe me një tjetër mungesë, atë të automjeteve për të transportuar viktimat në varreza. Pamjet e sigurisë në Indi kanë kapur momentin kur një burrë po mban në duar trupin e pa jetë të bashkëshortes e cila humbi jetën nga Covid.

Ai e ka transportuar trupin e saj pasi askush nuk i ofronte ndihmë nga frika se infektoheshin edhe ata. Gjatë 24 orëve të fundit në Indi janë konstatuar 335 mijë raste të reja.

spot_img

Më shumë

GSH

Koha Jone

Fjala

RD

Dita

spot_img
spot_img