Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Mër
38 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
29 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

Situata e rënduar nga reshjet e dëborës, 20 borëpastruese fillojnë punën për pastrimin e Rrugës së Kombit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8106885380a4c3c30464a5a101a51771

Reshjet e dendura të dëborës në Kukës kanë sjellë vështirësi në qarkullimin e automjeteve dhe qytetarëve.

Edhe në Rrugën e Kombit reshjet e dëborës kanë qenë me intensitet të lartë, ndërkohë që për pastrimin e saj kanë filluar punë 20 borëpastruese.

Së bashku edhe me 13 mjete për kriposjen e rrugës, borëpastrueset po punojnë për të normalizuar gjendjen e rrugës, ndërsa mësohet se tashmë Rruga e Kombit kalohet pa vështirësi.

Ditët e fundit vendi ynë është përfshirë nga reshje të dendura shiu dhe dëbore, duke krijuar përnmbytje të shumta dhe vështirësi në qarkullim.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img