Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
31 °
Die
31 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 19 Gusht, 2022
spot_img

Situata e përmbytjeve, qyteti i Fierit ngelet pa ujë të pijshëm

spot_img

Lajme të ngjashëm

Situata e përmbytjeve në rajonin e Fierit, pas daljes së lumejnve, ka shkaktuar probleme edhe me furnizimin  me ujë.

albsig

Drejtoria e ujësjellësit në Fier njofton se ka pasur vështirësi me furnizimin me ujë për qytetin për shkak të turbullirave që kanë shkaktuar rreshjet intensive.

Mësohet se stacioni i pompimit në Kafaraj ka pasur vështirësi në filtrimin e ujit dhe kthimin e tij në të pijëshëm për konsumatorët dhe për momentin nuk punon.

Gjendja pritet të vazhdojë edhe në ditët në vijim deri në qetësimin e rreshjeve të shiut.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img