Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Situata e pandemisë në Gjermani detyron Merkelin të marrë vendimin ‘drastik’

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

85514e95b5dece3cc99261409984eef1

Përkeqësimi i situatës së pandemisë në Gjermani, ka bërë që kancelarja Angela Merkel të njoftojë ditën e sotme shtyrjen e bllokimit të paktën deri në fund të Janarit.

Merkel u shpreh se kufizimet në kontaktet sociale do të shtrëngohen dhe se këto masa do të jenë të njëjta me ato në muajin mars.

Gjermania deri më tani ka raportuar mbi 1.8 milion raste me koronavirus që nga fillimi i pandemisë dhe mbi 36 mijë të vdekur.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img