Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
51 %
5.7kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
37 °
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Situata del jashtë kontrollit në Izrael, momenti kur ndërtesa shumë katëshe rrafshohet nga raketa (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Situata e tensionuar mes Izraelit dhe militantëve palestinezë vijon të mbetet e tensionuar.

 Të martën Izraeli i intensifikoi sulmet në Rripin e Gazës, duke rrafshuar një ndërtesë shumëkatëshe të përdorur nga grupi militant Hamas, ndërsa raketat palestineze binin pothuajse pa ndalim në disa pjesë të Izraelit.

Ndërtesa 13-katëshe u sulmua një orë e gjysmë pasi banorët ishin paralajmëruar që të largohehsin nga banesat e tyre.

Videot e momentit të shpërthimit po bëjnë xhirro në të gjitha mediat, në pamjet e publikuara shihet qartë momenti kur në vetëm pak sekonda ndërtesa u bë rrafsh me tokën teksa disa njerëz dëgjohen të thërrasin “Allahu Ekber”.

Deri tani numri i viktame ka shkuar në 40 ndërsa qindra persona të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img