Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Situata bëhet kritike, pas Gjermanisë, Franca, Italia dhe Spanja i bashkohen shteteve që ndalojnë përdorimin e vaksinës AstraZeneca

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

619a601f9b7125bd8a21869ec033bbd5

Franca, Spanja dhe Italia i janë bashkuar shteteve të cilat kanë ndaluar përdorimin e vaksinës AstraZeneca.

Vendimi i Francës është unison me atë të Gjermanisë, për të pezulluar përdorimin e vaksinës si masë paraprake. Ka qenë Presidenti francez, Emmanuel Macron që e ka bërë të ditur lajmin.

Po ashtu dhe Italia e kishte paralajmëruar një vendim të tillë, por sot e ka zyrtarizuar.

Kujtojmë që më herët edhe Norvegjia, Islanda, Danimarka, Hollanda, Irlanda, Luksenburg, Estonia, Letonia, Lituania, Austria, Tajlanda dhe Gjermania e kanë pezulluar vaksinën AstraZeneca, pas disa rasteve ku dyshohet se shkakton mpiksje gjaku dhe komplikacione të tjera sekondare.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img