Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
27 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Situata alarmante nga COVID-19, Greqia zgjat bllokimin e lëvizjes së lirë me Shqipërinë (AFATI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Situata e krijuar nga pandemia në Greqi ka bërë që autoritetet greke të marrin masa për të shtyrë bllokimin e lëvizjes së lirë me Shqipërinë dhe vendet e tjera të paktën deri më 30 nëntor.

Kjo do të vlejë edhe për të gjithë shtetet e tjera, me qytetarët që do të duhet të kenë një test negative të COVID-19 të bërë brenda 72 orëve dhe të qëndrojnë 7 ditë në karantinë.

Në vendin fqinj do të lejohen të kalojnë vetëm personat me leje qëndrimi,ata që janë shtetas grekë, shoferët e kamionëve, diplomatët, ambulancat, si dhe punonjësit sezonalë.

Greqia ka vendosur masa të forta kufizuese brenda vendit për qytetarët dhe bizneset, ndërsa qytetarët që nuk i zbatojnë përballen me gjoba nga 300 deri në 500 euro.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img