Situata alarmante në Spanjë, mbyllen baret dhe vendoset rregull për pirjen e duhanit

Publikuar tek: bota, më 14:39 14-08-2020 Situata alarmante në Spanjë, mbyllen baret dhe vendoset rregull për pirjen e duhanit

Situata nga koronavirusi vijon të jetë e alarmuan nga koronavirusi në Spanjë.

Ministri i Shëndetësisë në Spanjë Salvador Illa, ka bërë me dije se për të ndaluar përhapjen e koronavirusit janë marra masa që të mbyllen bare, klubet e natës si edhe nuk do të lejohet pirja e duhanit në rrugë në rast se nuk respektohet distanca prej 2 m.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 2.935 raste në 24 orë.

Kujtojmë që deri më tani në Spanjë 28,605 persona kanë humbur jrtën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar 355,856.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Depresioni e vë me duar pas murit, vret veten vajza e miliarderit të njohur
»
Article Logic
Execution time: 0.013674020767212
array(1) { ["section"]=> string(90) "situata-alarmante-ne-spanje-mbyllen-baret-dhe-vendoset-rregull-per-pirjen-e-duhanit-217130" }