Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
5.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
13 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Situata ALARMANTE në Itali dhe Angli, me qindra të vdekur dhe mijëra të infektuar gjatë 24 orëve të fundit (BILANCI FRIKSHËM)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

733ebcd6693cfbd8f5b9762af8a19d04

Situata paraqitet e rënduar në shumë shtete sa i përket situatës së pandemisë nga Covid19.

Shumë shtete ditët e fundit kanë shënuar një rritje të të infektuarve duke shënuar edhe shifra rekord.

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali 352 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, duke e çuar kështu numrin e viktimave në 39,764.

Gjatë ditës së fundit janë shënuar 30,550 raste të reje, 2 mijë më shumë se ditën e djeshme. Qytetet më të prekura janë Lombardia, Piemonte dhe Campania.

Gjithashtu shifra të larta janë shënuar edhe në Angli ku gjatë 24 orëve të fundit 492 persona kanë humbur jetën, ndërsa janë regjistruar 25,177 raste të reja.

Screenshot_9.png

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img