Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Siri/ Forcat e Asadit bombardojnë një kopësht fëmijësh, 10 persona të vrarë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8699a1d37510838b7213de2e89d751f3

Forcat ushtarake të Bashar Al-Assad-it kanë ndërmarrë një sulm me helikopterë në një kopësht fëmijësh, në rajonin e Salahaddin të Halepit, i cili është nën kontrollin grupeve rebele.

Autoritetet janë shprehur se nga sulmi kanë humbur jetën 10 persona ku 6 janë fëmijë dhe 4 prej tyre janë mësues, ndërsa janë plagosur 18 të tjerë, ndërsa theksohet gjithashtu se 8 persona janë në gjendje të rëndë dhe se spitali ka nevojë urgjentisht për ndihma mjekësore, raporton AA.

Kjo ngjare është një nga më të rëndat të kryera nga regjimi i Asadit, i cili bombardon një kopësht me fëmijë. Sipas të dhënave nga Organizata e Dëshmorëve të Revolucionit Sirian theksohet se si pasojë e sulmeve te regjimit të Asad nga marsi 2011 e deri tani në Halep kanë humbur jetën të paktën 25 mijë persona.

Më shumë

spot_img
spot_img