Sipas internetit, ka diçka që nuk shkon në këtë foto, e gjeni dot çfarë është?

Publikuar tek: bota, më 18:45 10-12-2017 Sipas internetit, ka diçka që nuk shkon në këtë foto, e gjeni dot çfarë është?

Qindra përdorues të rrjeteve sociale kanë vënë në dukje diçka që nuk shkon në këtë fotografi.

Në pamje të parë, në foto duket një burrë dhe një grua, të dy duke ecur përkrah njëri-tjetrit në trotuar.

Siç vënë në dukje ata, burri e ka lejuar gruan të ecë në anën e gabuar të trotuarit, në anën pranë rrugës.

"Jam i sigurt se gjysma ju djemve as nuk e dini se çfarë është e gabuar me këtë foto”, shkruan një vajzë në Tëitter.

Sipas revistës “Modern Gentleman”, meshkujt në rrugë duhet të ecin në krahun e djathtë. Por krahui i djathtë është gjithashtu krahu i nderit, nëse ecni përkrah një femre apo të moshuari.

Megjithatë kjo aplikohet kur rruga nu paraqet rrezik. Femrat dhe të moshuarit duhet të ecin në anën e sigurtë, si në rastin më lart, ku buza e rrugës paraqet rrezik.

"Ky zakon daton nga mesi i mesjetës kur kalorësit mbanin shpatën në anën e majtë duke e mbajtur krahun e djathtë të lirë, pasi krahu i djathtë ishte “krahu i luftës”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Iraku feston fitoren ndaj ISIS
Chuck Norris heq dorë nga aktrimi pas helmimit të gruas, harxhon miliona në spitale »
Article Logic
Execution time: 0.010203123092651
array(1) { ["section"]=> string(82) "sipas-internetit-ka-dicka-qe-nuk-shkon-ne-kete-foto-e-gjeni-dot-cfare-eshte-102608" }