Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Sht
20 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Simptomat post-COVID, ja çfarë këshillojnë mjekët për trajtimin e dhimbjeve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c1eb93d8407826b88cc3f64affcb6b8c

Disa nga personat e prekur nga COVID-19 shfaqin simptoma për një periudhë disa javore edhe pasi e kanë kaluar koronavirusin.

Mjekët këshillojnë  që pacientët të vazhdojnë trajtimin me zink ,vitamina D dhe magnez, pasi simptomat e post-COVID përveç lodhjes së vazhdueshme, veprojnë edhe në sistemin nervor, dridhjen e gjymtyrëve, si dhe çrregulim të tensionit.

Pacientët që kanë kaluar koronavirusin gjithnjë e më tepër po kërkojnë të konsumojnë produkte bimore që ndihmojnë në heqjen e kollës, si dhe lehtësojnë frymëmarrjen.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img